21 February, 2021
milli egitim bakani

Corona Virüsü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklamaları

Corona Virüsü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklamalarını maddeler halinde aşağıdan okuyabilirsiniz.Özellikle kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğinin altı çizilmiş.

Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi. Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Açıklamaları

 ilk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.
👉 Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak.
👉 Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
👉 Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.
👉 Uzaktan eğitim için EBA’ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak.
👉 Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.
👉 EBA’ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB’a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.
👉 EBA’da öğretmenler öğrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.
👉 Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek.
👉 4440632’den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.
👉 Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız.
👉 Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak.
👉 Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak.
👉 Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.
👉 Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.
👉 Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.
👉 Tüm bu tedbirler 16 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak, dolayısıyla bu haftasonu tum kurslar ve merkezi sınavlar yapılacak.

Bu Yazıyıda Mutlaka Okumalısın  Hop Scooter Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir